Dzień Kropki


Znalezione obrazy dla zapytania dzień kropki
15 września w szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Pomysł zorganizowania tego dnia powstał dzięki historii małej Vashti, która nie wierzyła we własne umiejetności .

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kropki


 Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować. Przez całą lekcję plastyki nie otwiera pudełka farb. Nauczycielka przygląda się jej idealnie białej kartce i prosi, by dziewczynka postawiła na niej zwykłą kropkę. Zniecierpliwiona Vashti wciska ołówek w sam środek kartki i zaczyna się pakować. Nauczycielka z uwagą przygląda się kropce i prosi dziewczynkę, by podpisała swoją pracę. Gdy następnym razem Vashti wchodzi do klasy, widzi swoją kropkę oprawioną w złotą ramę wiszącą nad biurkiem nauczycielki. I dochodzi do wniosku, że potrafi namalować jeszcze lepsze kropki. W końcu otwiera pudełko farb, a spod pędzelka wypływają kropki we wszystkich rozmiarach i kolorach.

https://youtu.be/t5mGeR4AQdM

Uczniowie całej  naszej szkoły uczcili ten dzień odpowiednim strojem, na lekcjach języka polskiego i angielskiego poznali historię Vashti, a samorząd uczniowski rozdawał w tym dniu cukierki w kształcie .... kropki !